Ar žinojote, kad yra skirtingi  intelekto tipai ?

  1. Mentalinis intelektas – labiausiai paplitę intelektiniai sugebėjimai. Tai greitas skaičiavimas, atsakinėjimas, esmės supratimas. Būtent tas intelektas, kurį bando paskaičiuoti IQ testai. Šiandien apart mentalinio išskiriamas socialinis ir emocinis intelektai.
  2. Emocinis intelektas – sugebėjimas pažinti savo jausmus ir kito žmogaus jausmus, gebėjimas valdyti jausmais.  Emocinis intelektas EQ – tai psichologijos išmanymas ir šių žinių pritaikymas praktikoje.
  3. Socialinis intelektas – gebėjimas atpažinti įvairius vaidmenis, taip pat gebėjimas juos vaidinti gyvenimiškuose žaidimuose.  Aukšto socialinio intelekto žmogus moka pastebėti ir skirti vaidmenis bei žaidimus. Moka juos suprasti ir atpažinti, kurti ir keisti.
  4. Dvasinis intelektas  – tai, kas padeda pažinti Jus kaip asmenybę bei Jūsų vidinio pasaulio harmoniją.
  5. Fizinis intelektas – intelektas, kuris susijęs su kūnu.  Tai kūno valdymas ir kūniškųjų troškimų suvokimas. Gerai išvystytą kūniškąjį intelektą turi sportuojantys žmonės ir tie, kurie nuolat prižiūri savo kūną.  

Mūsų manymu, asmeniniam ugdymui reikalingas visų tipų intelektų lavinimas!

Išlavintos mąstysenos dėka, žmonės sugeba sėkmingai orientuotis bet kurioje situacijoje.  Visi pripažinti šios srities mokslininkai turi tokius  sugebėjimus. Galima prieštarauti posakiui , kad kai visi užauga tampa protingesni. 

Tačiau protas išsiskiria nuo tokių savybių kaip ūgis arba svoris.  Mažas paauga, lieknas storėja, tačiau su mąstymu taip nėra:  tas, kurio mąstymas  buvo blogas vaikystėje ,  be suaugusiųjų pagalbos protingesnis netaps.

Vaikystė – tai ne tik linksmiausias gyvenimo laikas, bet tai svarbus periodas vaiko gyvenime, kai galime bei turime vystyti svarbią savybę – gebėjimą mąstyti. Šiam procesui padeda specialūs žaidimai ir technologijos.