Steigimo istorija…
Mažiuk, gal pažaiskim? Štai tavo mylimas meškinas, gal pamaitinkim jį koše?O štai mašinytė važiuoja keliuku! O kur tavo piramidė?.. teisingai, štai ji! Nenori jos sudėlioti? Tai gal paskaitykim tavo knygeles? Irgi neįdomu… Taip, mažiuk, lauke niūru, matai, kaip lyja ir saulutė pasislėpė… Į lauką šiandien vėl neisim…
Kuo gi mums užsiimti???
Būtent tokią lietingą, šaltą dieną 2010 m. man iškilo klausimas: “Kuo galėčiau užimti savo sunų Danilą?” (tuo metu jam buvo 7 mėnesiai). Kaip ilgai galiu demonstruoti tuos pačius žaislus, juk matau, kad jau pabodo… Pirkti naujus? O gal yra dar kažkas, kas būtų įdomu sūnui ir man bei atneštų kažkokios naudos? Be abejo!!!
Ankstyvasis vaikų ugdymas! Ir kodėl anksčiau apie tai nebuvau pagalvojusi! Juk perskaičiau krūvą literatūros apie nėštumą, gimdymą, žindymą. Išnaršiau interneto platybes rinkdama informaciją apie teisingą primaitinimą, gimnastikos užsiėmimus su mažyliais. O apie vaiko ugdymą pamiršau. Išstudijavusi įvairias ankstyvojo ugdymo metodikas, net nuliūdau, kad taip vėlai apie jas sužinojau… Pasirodė, kad reikėjo užsiimti ankstyvuoju ugdymu daug anksčiau, nuo pirmųjų vaiko gyvenimo mėnesių.
Kaip rašė Masaru Ibuka (knygoje „Po trejų jau vėlu“), „Mums turi rūpėti ne tai, kad pateikiam vaikui pernelyg daug informacijos, o tai, kad dažniausiai jos yra net mažai pilnaverčiam vaiko vystymuisi“.
Štai prasidėjo ir mūsų linksmos dienelės! Pasirodė, kad sūnus jau sugebėjo savo mažais delniukais ištapyti didelius vatmano lapus, padėtus ant grindų. Dvi-trys spalvos, ir turim naują šedevrą! O kiek džiaugsmo ir teigiamų emocijų! Pradėjom lavinti smulkiąją motoriką naudodami tešlą, vėliau lipdėm iš plastilino (puiku, kad šiuolaikiniai vaikams skirtų priemonių gamintojai nenaudoja toksinių medžiagų). Nepamiršome ir apie pieštukus, kreidas, flomasterius. Be to, pradėjom tirti spalvas, faktūras ir daug, daug kitų dalykų. Mokslininkai buvo teisūs, vaikai labai sparčiai įsisavina informaciją, tik kalbėti dar nemoka. Mūsų užduotis – teisingai pateikti jiems informaciją.
Po kažkiek laiko pastebėjome, kad nauji užsiėmimai sudomina vaiką jau ne kelioms sekundėms – jis pradėjo mėgautis kūryba 5, 10 ir net 15 minučių! Mažylis sparčiai mokėsi ilgiau koncentruoti savo dėmesį veikloje. Pasirodo, ne visi vaikučiai yra nenuoramos, tik reikia atrasti įdomų jiems užsiėmimą. Beje, piešiame, valgome ir visą kitą darome ir su dešine, ir su kaire ranka, tokiu būdu vystome abu galvos smegenų pusrutulius. Atsirado noras paraginti visus tėvelius jau nuo vystyklų užsiimti meniniu, dvasiniu ir intelektiniu vaikų ugdymu. Tam tikslui 2011 m. buvo įkurtas ankstyvojo ugdymo centras “Next karta”. Norime pasidalinti su Jumis įvairiomis metodikomis, kuriomis remiantis mūsų centro specialistai sudarė autorines programas mažyliams. Padovanokit savo vaikučiams dar daugiau dėmesio, džiaugsmo, išmokykit juos naujų įgūdžių.
Tikiu, kad ankstyvojo ugdymo centras „Next karta“ padės Jums įgyvendinti šiuos Jūsų norus!
Su pagarba,
Jelena, trijų vaikučių mama
VšĮ “Next kartos” steigėja