B. Nikitinas “Lavinantys žaidimai”

«Jūs norite, kad Jūsų vaikai būtų gabūs ir talentingi? Tokiu atveju padėkite jiems padaryti pirmus  žingsnius ir užlipti ant kūrybingumo laiptų, tačiau nevėluokite ir padedant jiems mąstykite patys. Nėra gimimo paslapties, yra ugdymo paslaptis»

Efektyvią, lavinančių žaidimų vaikams sistemą sukūrė žymūs Nikitino pedagogai, septynių vaikų tėvai, kurie sudarė naują vaikų auklėjimo ir sveikatingumo sistemą .

Lavinančių žaidimų pritaikymas nuo ankstyvos vaikystės padeda vaikams aktyviai mąstyti, savarankiškai spręsti vis sudėtingesnes užduotis, plėsti kūrybiškumą. Puikiai lavina gabumus, kuriuos vaikai gavo iš gamtos. Nikitinai savo žaidimus vadina « kūrybiškumo laiptais».

Šitie žaidimai sukurti galvosūkių pavidale, kurie skirti vaizdų pažinimui t.y. skirti loginiam mąstymui ir vaizduotės lavinimui. Juos galime pavadinti sportiniu kompleksu, kuris skirtas protui ir kūrybingumo lavinimui.

Kiekvienas žaidimas turi užduočių rinkinį, kuriuos vaikas sprendžia kubelių pagalba (Nikitino kubeliai).

Užduotys yra įvairių formų: modelių, brėžinių, raštinės ar žodinės instrukcijos pavidale ir t.t. Tokiu būdu vaikas supažindinamas su įvairiomis informacijos perdavimo formomis;

Uždavinai turi platų diapazoną pagal sunkumo lygį: vienus gali iššspręsti 2-3 metų vaikai, tačiau yra tokių, kurių net suaugęs žmogus negali įveikti. Todėl tokio pobūdžio žaidimai gali kelti susidomėjimą net daugelį metų (net sulaukus garbaus amžiaus).

Vis sunkesni uždaviniai padeda vaikui išlavinti savo gabumus iki aukščiausio lygio, tokio,  kur ugdymo procesas vyksta intensyviausiai!